Styret

Sex og samfunns styre består av 5 styremedlemmer og 2 varamedlemmer. Styret legger rammene for stiftelsens virksomhet innenfor stiftelsens formål. Dagens styre er valgt fra februar 2021.

Styret består av:

 

Thorbjørn Brook Steen

Styreleder

Valgt fra: Januar 2020

Bakgrunn: Jobber til daglig som overlege i fødselsmedisin ved Oslo Universitetssykehus Ullevål.

 

Emma Romskoug Teigland

Nestleder

Valgt fra: Februar 2021

Bakgrunn: Nestleder i Oslo Unge Venstre

 

Elisabeth T. Swärd

Styremedlem

Valgt fra: Januar 2019

Bakgrunn: Jobber til daglig som seniorrådgiver innen kvinnehelse og forskning i Norske Kvinners Sanitetsforening.

 

Per Henrik Stenstrøm

Styremedlem

Valgt fra: Februar 2021

Bakgrunn: Foredragsholder og rådgiver, med erfaring som journalist, redaktør og radio- og TV-programleder.

 

Marius Johansen

Styremedlem

Valgt fra: Januar 2014

Bakgrunn: Jobber til daglig som stipendiat på Institutt for helse og samfunn ved Universitetet i Oslo, og som lege ved Sex og samfunn.

 

Mari Eide

Ansattrepresentant/hovedtillitsvalgt Klubben

Fra: Februar 2021

Bakgrunn: Jobber til daglig som sykepleier ved Sex og samfunn.

Om oss